Proč chci být prezident

Věřím v individualitu každého z nás a ve schopnosti všech

Odborníci, dokonce i běžní lidé, často říkají, že volba prezidenta republiky přímo občany je nesystémová, nesprávná, že narušuje náš ústavní pořádek.
Srozumitelně řečeno, že taková volba, takto zvolený prezident, je zdrojem potíží, zdrojem politického nepořádku, prostě, že to není správné! Že věci nejdou tak hladce jak by mohly, jak by měly!

Snažím se to chápat. Ale nejde mně to. Přímou volbu českého prezidenta schvaluji. Jednak často nesouhlasím s tím, co říkají naše elity. Hlavně však si myslím, že většina potíží v našich životech není nějaký systémový nedostatek, ale obvykle nedostatek nějakých konkrétních lidí, jejich selhávání, jejich nepochopení problémů, jejich chyby.

Mobirise

Volte odpovědně a s rozumem

Přímá volba prezidenta nepreferuje postavení politických stran. Ani je ale nediskriminuje. I ony mohou stavět svoje kandidáty, a také to dělají. Přímá volba prezidenta však dává mimořádnou šanci lidem kandidujícím na úřad prezidenta republiky i volícím občanům. Nabízí zvolit někoho, kdo nebyl vybrán v nějakém politickém sekretariátu. Ano, dává možnost zvolit i komika, nebo ještě většího komika. Rozhodující je však, že také dává šanci zvolit mimořádnou osobnost bez vlivu zákulisního předvýběru.

Takže volte odpovědně. Nejlépe s rozumem. Volte někoho se skvělým charakterem. Se skvělým životním příběhem. Nejlépe někoho, kdo nikdy neselhal a ani se selhat nechystá.

Mobirise
CHCI BÝT AKTIVNÍM PREZIDENTEMČíst více

ČESKÁ REPUBLIKA MUSÍ PROJÍT DRUHOU TRANSFORMACÍ


Číst více

JE POTŘEBA ZASTAVIT SKUPOVÁNÍ ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY OLIGOPOLY, 


Číst více

VLÁDA NECHCE ZASÁHNOUT TAM, KDE DOOPRAVDY MÁ


Číst více

PREZIDENT NESMÍ MLČETČíst víceAdresa
  • Korunní 810/104
  • 101 00 Praha 10
Kontakt

dotazy@tomasbrezinaprezident.cz
media@tomasbrezinaprezident.cz

Sledujte nás