Tomáš Březina ohlásil kandidaturu na prezidenta

Tisková zpráva

V Praze dne 13.4.2022 – Ing. Tomáš Březina oznámil své rozhodnutí ucházet se o post hlavy státu v následujících prezidentských volbách. Tiskovou konferenci zahájil vysvětlením důvodů, jež ho ke kandidatuře vedou. V první řadě kandiduje, protože chce a má na to sílu. Zároveň si je vědom potřeby České republiky po prezidentovi, který není součástí beztvaré hmoty a vybočuje z řady ostatních kandidátů.

Kandidaturu a kampaň odmítá stavět na známých jménech, v souvislosti s tím představil manažera kampaně, jímž je Jaroslav Navrátil. Otázka financování kampaně je jedním z jejích hlavních hesel, jelikož kampaň si celou chce platit sám: „Nejsem úplně chudý a na tu kampaň by mně to mělo stačit.“ Odmítá pořádání sbírek, zároveň se nebrání čirému mecenášství.
Ve svém projevu upřesnil, že se aktuálně nejedná o oficiální kandidaturu, neboť teprve začne sbírat hlasy dle zákonných podmínek. Zároveň dodal, že si uvědomuje odlišnost mandátu prezidenta voleného prostřednictvím přímé volby občanů, oproti tomu, kdy by byl volen jako stranický kandidát. S tím specifikoval i svůj postoj, ve kterém je přesvědčen, že by nikdy nekandidoval jako kandidát vytažený ze zákulisí jakoukoli politickou stranou, nepřišlo by mu to smysluplné.

Mobirise

Na tiskové konferenci nastínil mimo jiné také svou představu v konkrétních příkladech ekonomiky České republiky v kontrastu s dnešním stavem, jež zakončil pozitivním: „Musíme udělat všechno pro to, aby druhá transformace ekonomiky proběhla.“ Prioritou je pro něj řešení „byrokratické hydry.“
Vyjádřil též svůj postoj vůči stávajícím politickým stranám, identifikuje se jako reprezentant pravice. Voliče chce oslovit zejména pravdivostí, svým bývalým životem a osobností: „To, co budu říkat, bude víc znít, než kdybych to říkal jako byznysmen. Třeba to zarezonuje tam, kde ta skutečná výkonná moc je.“
Tiskovou konferenci uzavřel heslem: „Věci se mají dělat a ne nedělat.“

Kontakt pro média: media@tomasbrezinaprezident.cz
www.tomasbrezinaprezident.cz

Mobirise
Adresa
  • Korunní 810/104
  • 101 00 Praha 10
Kontakt

dotazy@tomasbrezinaprezident.cz
media@tomasbrezinaprezident.cz

Sledujte nás