O mně

Narodil jsem se v Praze. Studoval matematické gymnázium, inženýrský titul jsem získal studiem stavební fakulty ČVUT. Jeden rok jsem povinně strávil základní vojenskou službou u VÚ Chrudim – stavební a silniční vojsko. Studoval jsem následně rovněž na Ústavu soudního inženýrství VUT Brno, kde jsem získal postgraduální odbornost v ekonomice staveb a v řešení poruch staveb. Až do začátku devadesátých let jsem pracoval jako projektant, mistr, stavbyvedoucí, vedoucí odborů investic v několika pražských podnicích. V roce 1990 jsem založil v Rybnici u Plzně na zelené louce společnost BEST, a.s., která vyrábí betonové stavební prvky (malou betonovou prefabrikaci). V této společnosti jsem byl jediným vlastníkem a statutárním ředitelem do roku 2021, kdy jsem firmu prodal.Zasloužil jsem se o politický a ekonomický rozvoj České republiky v polistopadovém čtvrtstoletí. Moje firma se pravidelně umisťovala v žebříčcích a anketách mezi nejlepšími firmami naší země. Získal jsem uznání za firemní pracovní úspěchy i za osobní zásluhy. V roce 2007 jsem vyhrál anketu o nejlepšího podnikatele roku ČR a reprezentoval naši zemi ve světovém finále.

Svoji manželku znám 45 let, 40 let jsme manželé. Nikdy jsem ji neplánoval vyměnit za novou. Je skvělá. Tři děti. Jsem jim všem vděčný za jejich respekt, který si projevujeme navzájem. Občas víc mluvím, zřetelněji a tvrději, než je zvykem. Jsem pravdomluvný.


Mobirise

Těžce, velmi těžce, jsem snášel příchod padesátky. Řada lidí mě pochopí. Pak jsem sedl a napsal své životní postoje, jako ohlédnutí za minulostí a představy o budoucnosti. Takové, které jsem nikde jinde, nikdy jindy nečetl. Ujasnění takového přístupu mně pomohlo k životní rovnováze a nadhledu.

1.


Nikdy nezapomenu, že jsem řídil Trabanta a vlastnil pouze červené trenýrky a bílý nátělník.

Byl jsem mladý, nadějný, bezpartijní referent. Bez sametové revoluce navždy referent. Děsím se návratu.

2.


Těžce jsem snášel příchod padesátky. A její trvání.

Stesk mě ale přešel, konečně si přijdu zase mladý a motivovaný. Tenhle stav už prý trvá až do konce.

3.


Nevyměnil jsem manželku za novou. Neplánuji to.

Manželka je inteligentní, skvělá, krásná. Je o dva roky mladší, tudíž velmi mladá. Vydržela se mnou všechno, není fér to dnes a denně nevnímat. Pro jistotu píšu náš veškerý majetek na ni, abych se při případné zblbělosti vrátil opět do červených trenýrek.

4.


Mám tři děti. Jsou zdravé, chytré a všichni říkají, že krásné.

Jsou mi měřítkem mladosti, inteligence a laskavosti. Protože mě laskavě snášejí. Nestydí se za mě, dokonce mě představují svým kamarádům a vrstevníkům. Jsem jim za to vděčný.

5.


Na začátku „besťácké“ kariéry, to jest na začátku devadesátých let, jsem si nekoupil silné a dynamické BMW.

I když už jsem na něj měl. A nebudu psát proč, abych se někoho nedotkl.

6.


Nikdy jsem nedržel v ruce golfovou hůl.

Neplánuji to.

7.


Nemám jachtu, jachtičku, motorku, vodní skútr, ani vrtulník.

Neplánuji to. S výjimkou Harleye. V 70 letech si ho chci v New Yorku koupit a přejet na něm Ameriku na západ.

8.


Mám jeden standardní notebook a jeden podstandardní mobil.

Většinou je vypnutý. Je mně líto jedinců, co to mají naopak.

9.


Létám málo, vždy economy třídou.

(Ne)závidím manažerům v business, že si mohou dát libovolné množství whisky zdarma a číst prestižní časopisy. Nemůžu za to, hned mě také napadne, z jaké firmy asi jsou a jakou pozici asi zastávají. Pokud je neznám. Většinou je neznám. Pak si natáhnu nohy do uličky a nesnáším, když mě do nich letuška kope.

10.


Občas mluvím víc, zřetelněji a tvrději než je v kraji zvykem.

Od mlada. Rodiče i ve školách mně říkali, že to nemám dělat a že na to doplatím. Že to nikam nedotáhnu. Také mně to psali do posudků a snižovali známku z chování. I jiné známky. Stále přemýšlím, jestli se spletli oni nebo já.

11.


Nebarvím si vlasy, abych vypadal mladší.

12.


Ročně najezdím skoro 100 000 km. Řídím si sám.

Desátý rok Jaguára. Miluji ho a všechno mu odpustím. Ženy a děti okolo mě říkají, že by chtěly být mým Jaguárem.

13.


Jsem pravdomluvný.

Nekouřím. Piji.

Adresa
  • Korunní 810/104
  • 101 00 Praha 10
Kontakt

dotazy@tomasbrezinaprezident.cz
media@tomasbrezinaprezident.cz

Sledujte nás